Kaip sužinoti ir pakeitsi IP adresą (Windows 8 ir 8.1)

Jūsų išorinis IP adresas yra 44.211.31.134

Jei namie naudojate interneto maršrutizatorių ar bevielę stotelę, kad pasidalinti internetą su šeima, kaimynais ar keliais savo įrenginiais (mobilusis telefonas, planšetinis kompiuteris, stacionarus / nešiojamas kompiuteris), tuomet jūsų kompiuteris yra vidiniame (lokaliame) tinkle ir turi vidinį/lokalų IP adresą. Tokiu atveju, išorinis IP adresas priskirtas interneto maršutizavimo įrenginiui ir visi iš išorės atsiunčiami duomenų paketai į (44.211.31.134) pirmiausiai pasieks maršrutizatorių. Maršrutizatorius duomenų paketus paskirsto tinkle esantiems įrenginiams pagal vidinį/lokalų IP adresą. Visi lokalaus tinklo įrenginiai besinaudojantys ta pačia beviele stotle ar interneto maršrutizatoriumi turės vidinį IP adresą. Lokalaus/vidinio tinklo IP adresai skirti naudojimui tik tinklo viduje, išorėje esantys įrenginiai negalės jūsų pasiekti pagal vidinį IP adresą. Iš išorės galima nustatyti tik išorinį IP adresą, bet neįmanoma pasakyti ar jis priklauso jūsų kompiuteriui ar jūsų lokalaus tinklo maršrutizatoriui. Kaip sužinoti ir pasikeisti IP adresą rasite žemiau esančiose instrukcijose. Jei vidinis IP sutampa su išoriniu IP adresu, tai jūsų įrenginys nėra vidiame tinkle ir yra pasiekiamas internetu iš bet kurios pasaulio vietos. Primename, kad mes rekomenduojame visuose įrenginiuose įdiegti ugniagesias ir antivirusines programas, kad sumažinti elektroninių pasikėsinimų į jūsų elektroninį draugą.

Kaip sužinoti vidinį IP adresą (Windows 8 ir 8.1)

 1. Klaviatūroje nuspauskite „Windows“ klavišą ir jo neatleisdami paspauskite „R“ klavišą, atleidus klavišus atsidarys „Vykdymo“ paleisties langas
 2. Atsidariusiame lange įveskite komandą „CMD“ be kabučių ir paskauskite „Gerai“.
 3. Atsidariusioje komandinėje eilutėje įveskite komandą „ipconfig“ be kabučių ir paskauskite Enter klavišą.
 4. Išspausdintoje informacijoje susiraskite eilutę „IPv4 Address“, ji parodys jūsų kompiuterio IP adresą, jei jis yra 44.211.31.134, vadinasi jūsų kompiuterio IP yra išrorinis. Kitos eilutės ir jų reikšmės paleidus komandą „ipconfig /all“:
  • Physical Address - Tinklo plokštės MAC adresas
  • DHCP Enabled - Parodo ar jūs patys esate nusistatęs statinį IP adresą ir kuris gali būt pakeistas tik jūsų pačių, ar IP adresas yra dinaminis ir buvo priskirtas DHCP serverio iš laisvų IP adresų sąrašo. Dinaminis IP adresas bet kurio kito prisijungimo metu gali būti pakeistas nauju adresu. Yes - reiškia kad kiekvieną kart prisijungus prie tinklo yra priskiriamas naujas IP adresas. Jei jūsų tinklo DHCP serveris neveikia ar ryšys sutrikes, tuomet jūsų IP adresas bus kažkas panašaus į 169.x.x.x.

Kaip pasikeisti kompiuterio IP adresą (Windows 8 ir 8.1)

 1. Klaviatūroje nuspauskite „Windows“ klavišą ir jo neatleisdami paspauskite „R“ klavišą, atleidus klavišus atsidarys „Run“ paleisties langas
 2. Atsidariusiame lange įveskite komandą „control netconnections“ be kabučių ir paskauskite „Gerai“.
 3. Atsidariusiame „Tinklo ryšiai“ lange (angliškai „Network Conncections“) pažymėkite norimą tinklo įrenginį (tinklo plokštė / bevielio tinklo adapteris /...), paspauskite antrą pelės klavišą ir pasirinkite „Ypatybės“ (angl. „Properties“) mygtuką.
 4. Nepriklausomai ar naudojate laidinį ar bevielį tinklą pažymėkite „Internet Protocol Version 4 (TCP/IP)“ ir paspauskite „Ypatybės“ (angl. „Properties“).
 5. Pasikeisti IP adresą galimą šiame lange pažymint „Naudoti šį IP adresą“ (angl. „Use the following IP address“) ir užpildant žemiau esančius laukus.
  • Pasirinkus „IP adresą gauti automatiškai“ (angl. „Obtain an IP address automatically“) jūsų IP adresas bus priskiriamas lokalaus tinklo DHCP serverio arba jūsų interneto paslaugų tiekėjo.
  • Lauke „IP adresas“ nurodomas jūsų įrenginio IP adresas
  • Lauke “Potinklio šablonas„ („Subnet mask“) nurodoma potinklo kaukė, ji suteikiama tinklo paslaugų tiekėjo (IPT), o lokaliuose vietiniuose tinkluose dažniausiai naudojama 255.255.255.0
  • Į lauką „Numatytasis šliuzas“ („Default gateway“) įvedamas maršrutizatoriaus IP adresas. Klausti savo IPT, o vietiniuose tinkluose dažniausiai naudojamas 192.168.0.1 arba 192.168.1.1
  • Jei abejojate kokį DNS serverį nurodyti apatiniuose dviejuose laukuose, tai naudokite Google viešuosius DNS 8.8.8.8 ir 8.8.4.4 arba klausikite savo IPT.


Greičio matuoklė | Vertėjas | Vandenlentės | Mano IP

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su svetainės privatumo politika. X